VOŠES a SPŠPT Podskalská 10, Praha 2

Přidat komentář

Reakce na zprávu
Malinovská Veronika – 2.2.2019 14:32

Dobrý den,dcera by měla zájem o studium veteriny.Zajímalo by nás jaké jsou šance na přijetí s průměrem do 1,5.Otvíráte pouze jednu třídu.Kolik studentů se v průměru hlásí?Zatím nemáme vybranou druhou školu,vaše je favorit a je těžké vybírat další.Zemědělská v Praze bohužel není.To by byla škola č.2.Děkuji za odpověď.

Kontakt na školu

Adresa: Podskalská 10
128 46 Praha 2
www: http://www.podskalska.cz/

Komentáře 1 - 9 z 13

Malinovská Veronika – 2.2.2019 14:32 reagovat strom

Dobrý den,dcera by měla zájem o studium veteriny.Zajímalo by nás jaké jsou šance na přijetí s průměrem do 1,5.Otvíráte pouze jednu třídu.Kolik studentů se v průměru hlásí?Zatím nemáme vybranou druhou školu,vaše je favorit a je těžké vybírat další.Zemědělská v Praze bohužel není.To by byla škola č.2.Děkuji za odpověď.

Eva – 24.11.2016 19:26 reagovat strom

chtěla bych se zeptat ,jakou známku musím mít z matiky,aby mě vzali na školu?Obor veterinu?

Kokos – 10.9.2016 08:29 reagovat strom

Ahoj, chci se zeptat, co si myslíte o oboru veterina. Je těžké se tam dostat? A učivo je zvládnutelné? Už někdo odmaturoval a ví se kolik lidí se dostalo kam na vysokou? Co by jste doporučili, radši veterinu nebo př. lyceum? Díky

Andrea – 10.2.2016 07:38 reagovat strom

Ahoj. Chci se zeptat jaká je šance na tuto školu na příjetí pokud jsem na ZŠ měla horší známky a průměr ? Měla jsem dvě čtyřky a průměr v 8.třídě 2,4 a v 9tce 2,14. Díky moc všem

Majka – 15.12.2015 07:13 reagovat strom

Ahoj, ráda bych dala dceru na tuto školu na přírodovědné lyceum. Biologie ji baví. Napsal by mi prosím někdo jak tato škola i obor připraví na vysokou školu a kde by se dcera mohla uplatnit, když by se náhodou na vysokou školu nedostala? Popř. nějaké další info k této škole...Děkuji moc.

Anonym – 30.6.2015 13:47 reagovat strom

Je tady jídelna ?? Pokud jo, dá se to jíst ??? :)

Anonym – 7.4.2015 21:24 reagovat strom

Ahojte! Předně vám všem přeji hodně štěstí a pevné nervy u zkoušek, ať už se chystáte kamkoliv :) Jsem v prvním ročníku (takže vše berte s rezervou - jsem tu teprve krátce) na veterině a pokusím se vám vypsat pozitiva a negativa studia oboru. Budova školy: Veterina a lyceum je v budově Navrátilova (cca 5 minut od hlavní budovy). Je to menší budova, dobře zařízená, 1 IT učebna, 2 laborky, BEZ šatny (možnost odkladu věcí ve třídě) a bez jídelny. BONUS: veterinární klinika přímo v budově (přístup od třeťáku), další info: viz školní stránky Sbor: Jsou tu jak sympatičtí, tak nesympatičtí profesoři. Ředitel je podle mého fajn :) - kliďas. Časem přijdete jak na ně a oni přijdou jak na vás :) Velká plus jsou profesorky: Šprincová a Kotrbová Přístup: Jako na všech (asi) SŠ vám profesoři vykají. Držte se slušného přístupu i vy - profesoři ze začátku budou tolerantnější, ale obrázek si udělají podle prvního dojmu. Požadavky: Pozornost při hodinách a zápisky vám často nezajistí dobré známky, proto si látku opakujte (šok pro nejednoho žáčka ZŠ, který se na učení podíval leda tak před velkou písemkou). O oboru se říká, že je výběrový, proto na vás profesoři (po chvilce klidu na začátku roku) budou zvyšovat nároky. Praxe: Kromě teorie, se budete věnovat i praktickému vyučování - jeden den v měsíci místo školy praxe, stejně jako laborky. V prváku jde pouze o exkurze, od druháku se na praxích pracuje. Každý rok se chodí i na cca měsíční praxe místo vyučování. Můžete se těšít na útulky, kliniky, farmy, ale i na jatka a řeznictví. Výhody: :teorie i praxe - dostanete se do přímého kontaktu se svým budoucím povoláním :samostatnost - měsíční praxe si sháníte sami, stejně jako papírování :kolektiv - spolužáci sdílejí váš zájem o zvířata, jsou to vesměs pohodářští lidé Nevýhody: : nabídka jazyků zahrnuje pouze povinnou angličtinu (Na podskalské je jazyků více) :nízký výběr mimoškolních aktivit (kroužky, projekty) Poznámky: Na školu běžte v případě, že máte opravdová zájem o zvířata a dovedete si představit sami sebe jako budoucí pracovníky v tomto průmyslu. Rozhodně to není lehká práce s omezenou pracovní dobou. DŮLEŽITÉ: Nejstarší ročník veteriny je právě ve třeťáku - neznáme úspěšnost přijetí na vysokou. Třídu prváků tvoří pouze 30 lidí (asi 180 položilo přihlášku). Doufám, že vám mé střípky byly nějak užitečné a taky, že nejste odrazení. Poslední rada: U každé školy existují světlé i tmavé stránky, školu si volte podle sebe, hledejte informace o svých školách a hlavně se zbytečně nestresujte :)

Anonym – 8.2.2015 20:20 reagovat strom

Jsem v prvnim rocniku na tehle skole . na zs jsme mela ctyrky a jsem rada ,ze me sem vzali.. je to vazne tezka skola a je to pro lidi kteri vedi ,ze budou mit cas ucit se ,protoze kdyz se neucite od zacatku jste postupem casu cim dal vic v haji. Nekteří profesoři jsou fajn , milý a mají klidný tempo pak jsou tu učitele kteří jedou jedou a jedou podle prezentace a kdyz nestihas tak jses odsouzen ucebnici. Tato skola ma nejlepsi obory : technologii piva ,vina atd... analyza potravin .. a pak veterina a lyceum tak na lyceum nechodte kdyz vite ,ze vysokou nedate ,protoze jsou to 4 zbytecny roky a veterina by mohla byt dobre jenze rekne me si kolik z 30 prvaku to vazne dotahne tak daleko ,ze ten veterinar bude ?:) jinak skola fakt super i co se tyce kolektivu vubec tam neni zadna sikana treba od vyssich rocniku fskt super skola:)

Anonym – 12.2.2014 18:13 reagovat strom

mají děti co na této škole vystudují veterinu dobrou práci?

Nabídka Zkoušek nanečisto:

Příprava na zkoušky
střední školy

3. třída 4. třída 5. třída 6. třída 7. třída 8. třída 9. třída

Příprava na
maturitu a vysoké školy

maturanti

Volný čas a prázdniny

soutěže letní kempy

Další projekty Zkoušek nanečisto

e-jazyky.cz - naše jazyková škola matematickapohotovost.cz
rychlá pomoc s matematikou
vsenavse.cz - příprava na VŠE a další VŠ maturujeme.cz - maturitní učebnice e-matematika.cz - komplexní matematický web e-fyzika.cz - svět fyziky

Provozuje

Mgr. Petr Husar - Zkoušky nanečisto
Na Březince 22
150 00 - Praha 5
IČ: 45297223
DIČ: CZ-6310121840
logo Zkoušky nanečisto

Mgr. Petr Husar - zkousky-nanecisto.cz, autorem grafických prvků je Josef Quis