Hodnocení škol

Změnili jsme způsob přidávání komentářů!

Nově je potřeba pro odeslání příspěvku úvest správnou emailovou adresu, nebo se přihlásit.

Emailová adresa bude použita jen pro potvrzení příspěvku a nebude se již zobrazovat přímo u komentářů.

Beru na vědomí

Poslední příspěvky

První obnovené reálné gymnázium
Marie – 8.11.2019 11:03 reagovat strom

Výsledky přijímaček jsme nevěděli, jen "přijat" nebo "nepřijat" Ale ono fakt zdaleka nejde jen o angličtinu, jak jsem psala, děti jsou rozděleny podle úrovně, respektive spíš podle toho jak napíšou vstupní testy, do 4 skupin. Bilingvní rodina jsme, ale ne česko-anglická:-) Syn ale chodil od tří let do bilingvních škol. S druhým synem taky trochu couvám, ale třeba udělá za půl roku skok:-), nemyslím ani výkonnostně, ale tak nějak v psychice přístupu,samostatnosti. Pokud ne nebudu o téhle škole uvažovat. Neuvažovala bych o ní ani v případě, kdyby se už teď, v páté třídě, potřeboval učit. Ten nápor učiva je potom nesrovnatelný.

První obnovené reálné gymnázium
Rodič – 5.11.2019 12:19 reagovat strom

Tak to byl Váš syn dost vysmátý, když šel do primy na úrovni C1, to nemají ani mnozí dospělí:-))) U přijímaček musel mít 100% bodů z AJ, že? Prosím Vás jak se dítě dostane na takovou úroveň, předpokládám, že jste bilingvní rodina, tam bych tomu rozumněla. Moc Vám děkuji za vyčerpávající informace, asi tam jeden termín zkusíme, ale každý den se to ve mě pere, jestli by tu školu zvládnul nebo ne. Tak snad to dopadne tak jak má. Moc děkuji a hodně úspěchů s druhým synem:-)

Gymnázium Čakovice
Míša – 5.11.2019 05:18 reagovat strom

Prosím napište mi někdo aktuální hodnocení této školy, hodnocení ředitelky, učitelů, kvality výuky (hlavně jazyků), náladu ve škole, event. problémy s šikanou. Dcera se chce s kamarádkami hlásit na tuto školu, protože ji máme nejblíže, ale odrazují mě špatné recenze, které na netu jsou. Moc děkuji. M.

První obnovené reálné gymnázium
Marie – 4.11.2019 20:56 reagovat strom

Přijímačky netuším, ale FCE určitě ne. Studenti dělají testy FCE dvakrát ročně, od primy a definitivně je musí zvládnout v tercii. Můj syn měl při nástupu do primy úroveň C1, ale to rozhodně není nutnost, jsou pak podle rozřazovacího testu, který se konal hned první den školy, rozděleni do 4 skupin.Rozvrh v primě byl myslím do 14 hodin, většinou. Co se týče těch prací, nejde jen o češtinu podobné práce píšou i v angličtině.Já bych synovi pomáhat nemohla, neumím to:-) Nepomáhám mu s ničím a přiznám se, že pokud by pomoc pravidelně vyžadoval, byla bych raději,aby v této škole nebyl:-) Proto váhám u dalšího dítěte. Většina dětí je ta naprosto samostatných,samostatnost je i opravdu vyžadována. Ale pokud to nezvládají okamžitě na začátku primy, naučí se to.

První obnovené reálné gymnázium
Rodič – 4.11.2019 10:27 reagovat strom

S těmi jazyky máte asi pravdu, ono je potřeba je asi věnovat jednomu jazyku naplno než třem částečně. Úroveň FCE už v primě? Tak to je síla tedy. Přijímačky jsou prosím na jaké úrovni, je to spíše PET nebo už ona FCE? Viděla jsem ty ukázkové na webu školy a to mi jako FCE ještě nepřišlo. Trošku jste mne vyděsila těmi ,,čtenářskými deníky", proč to po dětech chtějí tak odborně, učí je to ve škole alespoň zpracovat, jak to má vypadat nebo je to většinou práce rodičů? Nerada bych se zahrabala do čestiny až do maturity:-)) Vlastně jsem nyní Porgu ještě více nakloněná něž dříve, jen mě neuklidňuje ta čeština. Málem bych zapomněla, vzpomenete si jak dlouhý rozvrh mívají primáni, do 15/16:00 či déle? Děkuji a přeji Vám krásný den!:-))

První obnovené reálné gymnázium
Marie – 3.11.2019 14:44 reagovat strom

Odpovím nejprve na poslední otázku:-) S jídlem nebyl nikde sny spokojenější, chutná mu všechno a vaří výborně:-) Španělština a další jazyky jedou až od tercie, ale rozhodně kvalitně a nebála bych se ani pauzy, syn to měl podobně. Navíc potřebují na začátku opravdu spíš pilovat tu angličtinu, od primy dělají FCE testy.Čtenářské deníky rozhodně nemají klasickým zápisem, jsou to spíš " díla", někdy na rovni malých filozofických úvah a rozhodně s tím má víc dětí problém. Čtenářská gramotnost se vyžaduje opravdu naprůměrně. Ta škola určitě není pro každé dítě, sama mám ještě syna v páté třídě a budu letos hodně zvažovat, jestli ho poslat na přijímačky, není tak úplně samostatný a rychlý a ve všem vyspělý jako jeho bratr. Nicméně dětem, které tam patří, se tam daří dobře. A že se řeší každá trojka, zas tak bych myslím nepřeháněla:-) Je možné si to opravit a nikdo vás kvůli jedné známce nikam určitě netahá...Spíš si všechno řeší sami s dětmi, což vítám.

První obnovené reálné gymnázium
Rodič – 29.10.2019 19:55 reagovat strom

Dobrý den, moc Vám děkuji za uklidnění. To máte ale šikovného syna, že tu češtinu tak zvládá. Můj je spíš matematický typ a např.čtenářské deníky jsou pro něj utrpení. Pokud se hraje pouze na průměr známek, tak to není tak hrozné. Já slyšela, že se řeší každá jednotlivá trojka během roku. Na jaké úrovni je na škole španělština? Prý nezačíná hned v primě, ale snad až v tercii. To je další věc, kterou zvažuji. Syn má ŠP už od 4.třídy a moc ho baví, takhle by měl výpadek 2 roky a pak začal zase od začátku. Řešení je individuální přístup, ale to by musel dělat už pořád. Jak ve škole vaří, chutná tam dětem?

Nabídka Zkoušek nanečisto:

Příprava na zkoušky
střední školy

3. třída 4. třída 5. třída 6. třída 7. třída 8. třída 9. třída

Příprava na
maturitu a vysoké školy

maturanti

Volný čas a prázdniny

soutěže letní kempy

Další projekty Zkoušek nanečisto

e-jazyky.cz - naše jazyková škola matematickapohotovost.cz
rychlá pomoc s matematikou
vsenavse.cz - příprava na VŠE a další VŠ maturujeme.cz - maturitní učebnice e-matematika.cz - komplexní matematický web e-fyzika.cz - svět fyziky

Provozuje

Mgr. Petr Husar - Zkoušky nanečisto
Na Březince 22
150 00 - Praha 5
IČ: 45297223
DIČ: CZ-6310121840
logo Zkoušky nanečisto

Mgr. Petr Husar - zkousky-nanecisto.cz, autorem grafických prvků je Josef Quis