Rakouská škola v Praze o.p.s.

Přidat komentář

Kontakt na školu

Adresa: Rakouská škola v Praze
U Uranie č.p. 1037/14
170 00 Praha 7
www: http://www.oesp.cz/
e-mail: info(a)oesp.cz
tel: +420 257 322 494

Komentáře 1 - 9 z 53

Kristýna – 27.3.2019 21:31 reagovat strom

Škola je každým rokem horší a horší. Nepřátelské prostředí. Uzavřené a neochotné vedení. Kvalita českých učitelů je podstatně vyšší než kvalita rakouských. Rakouští učitelé jednají s žáky jako s dětmi v mateřské školce a výuka je nekvalitní. Každý rok zvyšují školné, které mizí bůh ví kde. Jakmile se někomu znelíbíte nebo se vyjádříte jakkoliv proti vedení, máte velký problém, protože vás někdo ihned napráší. Kázeňskými postihy nešetří. Školu bych přirovnala ke komunistickému režimu.

Anonym – 1.7.2017 22:08 reagovat strom

Právě jsem ukončila 1. ročník. No, škola je po estetické stránce super. Ovšem, v zimě je v učebnách okolo 18°, ke konci roku a v září ke 30°. Rozvrh šílený - jak už někdo zmínil. Učivo už teď poměrně náročné, ale není se třeba zase tak učit. Mě osobně stačí učit se den před testem nebo zkoušením, pokud mám čas týden až 14 dní před ním, je to ideální, pak už vše stačí jen "prolítnout" očima - např. v případě tzv. Schularbeit, což je v podstatě čtvrtletní práce (v každém předmětu má ale trochu jinou hodnotu), o jejímž termínu víme několik měsíců napřed. Co se učitelů týče, "pozor" je třeba si dát asi jen na Mahdiovou, která je naprosto neschopná nebo na Pilse, který s učením opravdu moc "nepomáhá" (v hodinách přednáší a přednáší, občas se zastaví a začne diktovat, co si máme psát, spousta lidí to nestihne a nakonec se na testy stejně musíme učit v podstatě jen z učebnice, která je hoodně obsáhlá, takže nám učení opravdu moc neusnadňuje...). Další vyučující, se kterým (alespoň u nás ve třídě, kde učí AJ - hlavně rodilí mluvčí s ní mají problém) "byly problémy" je učitelka Mooslechner, za ten rok nás nic nenaučila, ještě, že párkrát do týdne máme brita Neila... Jinak, příštím rokem už na škole nebude Votápek, asi nejlepší učitel, se kterým jsme zatím měli zkušenost.

Anonym – 24.4.2017 11:51 reagovat strom

V současné době 25.500,-Kč/za rok, splatné ve dvou splátkách před pololetím.

Anonym – 24.4.2017 00:27 reagovat strom

jak je to se skolnym?

Anonym – 18.9.2016 16:37 reagovat strom

Jsem žákyně 1. třídy. Sice vím, že jsem ve škole teprv 2 týdny, ale myslim si že bych už mohla něco o této škole říct. Rozvrh je děsivý. Sice začínáme v 8:30 ale končíme 2x týdně v 16:25, dvakrát v 15:35 a jednou ve 12:05 (pouze holky) Kluci mají dvě hodiny TV. Jako kolektiv jsme si sedli. Máme 8x týdně německý jazyk ale dá se to zvládnout. Když jsem přišla na tuto školu neuměla jsem ani slovo ale ted uz umím základy. Známkování je velmi přísné protože za 50% a méně už máte pětku. Jinak můžu říct, že ikdyž jsem ve skole pouze dva týdny tak mohu říct, že se mi tam moc líbí a už bych ani nikam jinam nešla. Ano vím jsem tam pouze dva týdny ale stejně..

Anonym – 5.6.2016 21:37 reagovat strom

Nejprve je třeba si ujasnit, že se nejedná o čistě českou školu. Přístup Rakouské části učitelského sboru k žákům je výrazně laxnější, žákům "nepomáhají" v učení. Osnovy jsou v Rakousku a v Česku rozdílné a je třeba je splnit oboje kvůli dvojí maturitě, což vede k opakování látky v jiném jazyce a občas se člověk dostane do situace, kdy látka vypadá rozdílně. Z nějakého důvodu jsem dostal pocit, že se kvůli tomu učitelský sbor zevnitř rozkládá. Rakouská část není oblíbena právě kvůli jejich přístupu a ta česká je místy katastrofou. Škola rok od roku zvyšuje školné, s postavením nové budovi jako by neměli na její vytápění. Především když mají někoho příjmout, rozhodujícím faktorem je jeho ochota dostávat zaplaceno v Mladých Frontách, co do školy sponzoruje Babiš. Vedení školy je oblíbené jen samo u sebe, školní parlament je asi tak úspěšný jako česká středoškolská unie. Vyhlásili soutěž a možná jednoho dne vydají brožurku, občas něco vytknou svrchované instituci, ale ta je někam pošle. Je to těžká škola? Asi ani ne, když jste introvert, nikdo vás tady za ruku nepovede, když se objeví látka, je třeba jí pochopit a ne říct si, "ono to nějak dopadne". Když se člověk učí v čas, nemusí se učit tolik, proto tato škola může být relativně jednoduchá.

Anonym – 11.5.2016 12:08 reagovat strom

Není to spíš takhle škola, která se přestěhovala do Modřan...http://www.oegp.cz/

Anonym – 6.5.2016 13:43 reagovat strom

Zdravím, Nevíte kde vzít zápisový lístek?

lota – 7.4.2016 15:00 reagovat strom

Kolik se zde plati rocni skolne?

Nabídka Zkoušek nanečisto:

Příprava na zkoušky
střední školy

3. třída 4. třída 5. třída 6. třída 7. třída 8. třída 9. třída

Příprava na
maturitu a vysoké školy

maturanti

Volný čas a prázdniny

soutěže letní kempy

Další projekty Zkoušek nanečisto

e-jazyky.cz - naše jazyková škola matematickapohotovost.cz
rychlá pomoc s matematikou
vsenavse.cz - příprava na VŠE a další VŠ maturujeme.cz - maturitní učebnice e-matematika.cz - komplexní matematický web e-fyzika.cz - svět fyziky

Provozuje

Mgr. Petr Husar - Zkoušky nanečisto
Na Březince 22
150 00 - Praha 5
IČ: 45297223
DIČ: CZ-6310121840
logo Zkoušky nanečisto

Mgr. Petr Husar - zkousky-nanecisto.cz, autorem grafických prvků je Josef Quis