Gymnázium Omská

Přidat komentář

Reakce na zprávu
Anonym – 5.1.2017 20:59

Recenze... Jakožto student tohoto gymnázia musím říct, že podat přihlášku na tuto školu nebyla jedna z nejmoudřejších věcí v mém životě. Jsem student čtyřletého gymnázia. Na přijímačkách jsem byla v první pětce a to bez jakýchkoliv přípravných kurzů, takže si nepřipadám úplně jako "hloupý člověk". Přesto jsem se dostala do třídy, kterou nemůžu nazvat jinak než třída šprtů. Máme výborné studijní výsledky, nerušíme při hodinách a sami učitelé se nám svěřili, že třídu, jako je ta naše, ještě v životě neměli. Každá mince má ale rub a líc... Náš třídní chat na facebooku je "zaspamovaný" učivem i v jedenáct večer, jak se všichni učíme. V prváku jsme měli dvakrát týdně do pěti, jednou do čtyř a dvakrát do dvou. Učitelský sbor je v pohodě - někteří však probírají učivo příliš rychle, někteří trochu v hodinách přeskakují (pak je těžké látku pochopit) a někteří dělají, že jejich předmět je jediný, který máme. Jinak je škola vybavená a jídlo v jídelně je dobré. Jen bufet je nechutně předražený. Takže shrnutí: asi záleží na tom, co si zrovna "vylosujete", ale můj názor je, že pokud se Vám zdá, že Vaše dítě má příliš volného času a přejete si, aby vidělo Slunce jen dva měsíce v roce, tak se hlaste.

Kontakt na školu

Adresa: Gymnázium
Omská 1300
100 00 Praha 10
www: http://www.omska.cz
e-mail: info@omska.cz
tel: +420 267 311 317

Komentáře 136 - 144 z 149

Anonym – 7.2.2008 19:40 reagovat strom

nechodit sem! Je to hrůza, vládne tam komunismus

Prochy – 23.11.2007 12:16 reagovat strom

Tuhle školu už mám za sebou. V průběhu studia jsem na ní mockrát nadávala, ale teď z odstupem to asi můžu zhodnotit líp. Kdybych se měla znova rozhodovat, kam jít, tak neváhám a Omskou vyberu znova. Není pravda, že by to byla škola plná šprtů, asi záleží na třídě, ale ubezpečuju vás, že škola se dá v pohodě zvládnout i bez toho, aby člověk ležel každej den v knihách. Profesoři jsou tam asi jako všude jinde. Prošla jsem osmiletým gymplem, na čtyřletým je to asi trošku jinak, to nemůžu posoudit. Navíc bych řekla, že škola není tak stará, takže spousta věcí se teprve zdokonaluje, v budoucnu by mohla být ještě lepší. Samozřejmě, že nei bez chybičky - a která jo?! ale podle mě patří k těm lepším...

Pseudonym – 25.9.2007 07:49 reagovat strom

Na tuhle školu sem chodil už od třetí třídy jazykové základky a pak se posunul na osmiletý gympl.Spoustu věcí se mi nelíbilo,ale je třeba říct, že úspěšnost absoluventů při přijímačkách na vešky byla vysoká, skoro ze 100%, a to je asi to nejdůležitější měřítko.To,že zde někteří učitelé postrádají lidský přístup a někteří mají pochybnou kvalifikaci,to je něco,s čím se setkáte všude.

Evča – 1.9.2007 21:06 reagovat strom

Podívejte, Omská je jedním z nejtěžších gymnázií v Praze. Ale letos jdu do pátého ročníku osmiletého studia a jsem se školou čím dál tím spokojenější. A co víc - a to je úplně nejdůležitější - vůbec nepochybuju, že po maturitě budu mít spousty nepřeberných příležitostí na kterékoli vysoké škole nejen v Čechách, ale při troše vůle a štěstí i na světě. Myslím, že debaty o špatných a dobrých profesorech nejsou na místě, protože na každé škole jsou méně a více oblíbení kantoři, a tak to prostě je a bude. Já osobně mám většinu svých profesorů na Omské v oblibě, zvláště si myslím, že profesoři vyučující cizí jazyky zde mají skutečně výbornou úroveň, což je u jazykového gymnázia určitě uklidňující. Už nevím jak jinak bych vás ještě přesvědčila o kvalitách téhle školy. Miluju ji a nikdy nebudu litovat, že jsem na ni šla. Vážně:)

Anonym – 17.2.2007 14:01 reagovat strom

o gymnáziu Omská si myslím,že je to velice solidní škola,sama se tam letos budu hlásit,je to naše rodinná tradice,už zde studovala má matka,teta kamarádi......a všichni jsou velice spokojeni a dosáhli dalšího vysokého vzdělání bez jakýchkoliv problémů,proto se nenechejte odradit od nějakého anonyma,třeba se tam i potkáme:-)

johny – 17.12.2006 20:14 reagovat strom

a o ty skolsky rade bych tu radsi nepsal, protoze to je jenom jedna velka ostuda.. kdyz se jeste driv schazela tak byly stejne vsechny pripominky smeteny ze stolu. proto se nedivim, ze uz tam ani nikdo nechce chodit.

johny – 17.12.2006 19:55 reagovat strom

hmm, no tak to ja bych tuhle skolu teda rozhodne kladne neohodnotil.. jak uz tu nekdo psal, na skole jsou sami sprti, snobove a ucitele, kteri tyto studenty jednoznacne uprednostnuji, obzvlaste pokud jsou z osmilete vetve gymnazia.. atmosfera naprosto otresna.. neberu nikomu jeho nazor, ale pro me to byla nejvetsi chyba myho zivota jit sem.. nikdy se vas nikdo na skole nezastane, ucitele absolutne bez jakohokoli zajmu o vas a vedeni vydava neustale dalsi a dalsi ***** prikazy a zakazy.. diskuze vyloucena, vzdycky na vas vychrli pragrafy a to, ze to je na jinyhc skolach jinak je jedno.

brundibár – 13.12.2006 23:38 reagovat strom

Me se na Omské moc líbilo a hlasila bych se tam znova...klidne stokrat. A navic jak zjistuji, studenti, kteri vychazeji z gymnazia Omska, jsou velice dobre pripraveni na studium vysoke skoly a vubec pro svuj budouci zivot. ;)

Matyáš Menšík – 18.11.2006 02:06 reagovat strom

nemyslím si že by tahle škola byla špatná....myslím si, že každý student to má takové jaké si to on sám udělá...myslím, že máme mnohem lepší podmínky než spousta studentů ostatních škol a rozhodně bych naší školu hodnotil kladně...a když chcete kritizovat tak se podepište...

Nabídka Zkoušek nanečisto:

Příprava na zkoušky
střední školy

3. třída 4. třída 5. třída 6. třída 7. třída 8. třída 9. třída

Příprava na
maturitu a vysoké školy

maturanti

Volný čas a prázdniny

soutěže letní kempy

Další projekty Zkoušek nanečisto

e-jazyky.cz - naše jazyková škola matematickapohotovost.cz
rychlá pomoc s matematikou
vsenavse.cz - příprava na VŠE a další VŠ maturujeme.cz - maturitní učebnice e-matematika.cz - komplexní matematický web e-fyzika.cz - svět fyziky

Provozuje

Mgr. Petr Husar - Zkoušky nanečisto
Na Březince 22
150 00 - Praha 5
IČ: 45297223
DIČ: CZ-6310121840
logo Zkoušky nanečisto

Mgr. Petr Husar - zkousky-nanecisto.cz, autorem grafických prvků je Josef Quis