Vlákno diskuse

J.K. – 1.8.2021 21:18 reagovat

Je to již delší doba, co jsem školu absolvovala, ale zkušenosti, které jsem zde četla, se mi zdají stále podobné. Za mne promarněných osm let, kdy jsem se že zvídavého dítěte stala školou znechuceným dospělým, a až na VŠ jsem se z toho postupně vzpamatovávala. Důvody: represivní systém výuky, vzdělání a přirozená autorita učitelů je nahrazována shazováním žáků, zvláště těch méně "ovečkoidních", biflovaní na místo pochopení problémů a hledání souvislostí, a to i v přírodních vědách. Samozřejmě našli se i dobří učitelé ( kteří většinou dlouho nevydrželi), ale celkově nebyl prostor pro rozvíjení kreativity nebo kritického myšlení a vzdělávaní ve smyslu celkového rozvoje osobnosti. Nedoporučuji, pokud se zásadně nezměnilo;)

Přidat hodnocení

Reakce na zprávu
J.K. – 1.8.2021 21:18

Je to již delší doba, co jsem školu absolvovala, ale zkušenosti, které jsem zde četla, se mi zdají stále podobné. Za mne promarněných osm let, kdy jsem se že zvídavého dítěte stala školou znechuceným dospělým, a až na VŠ jsem se z toho postupně vzpamatovávala. Důvody: represivní systém výuky, vzdělání a přirozená autorita učitelů je nahrazována shazováním žáků, zvláště těch méně "ovečkoidních", biflovaní na místo pochopení problémů a hledání souvislostí, a to i v přírodních vědách. Samozřejmě našli se i dobří učitelé ( kteří většinou dlouho nevydrželi), ale celkově nebyl prostor pro rozvíjení kreativity nebo kritického myšlení a vzdělávaní ve smyslu celkového rozvoje osobnosti. Nedoporučuji, pokud se zásadně nezměnilo;)

Nabídka Zkoušek nanečisto:

Příprava na zkoušky
střední školy

3. třída 4. třída 5. třída 6. třída 7. třída 8. třída 9. třída

Příprava na
maturitu a vysoké školy

maturanti

Volný čas a prázdniny

soutěže letní kempy

Další projekty Zkoušek nanečisto

e-jazyky.cz - naše jazyková škola matematickapohotovost.cz
rychlá pomoc s matematikou
vsenavse.cz - příprava na VŠE a další VŠ maturujeme.cz - maturitní učebnice e-matematika.cz - komplexní matematický web e-fyzika.cz - svět fyziky

Provozuje

Mgr. Petr Husar - Zkoušky nanečisto
Na Březince 22
150 00 - Praha 5
IČ: 45297223
DIČ: CZ-6310121840
logo Zkoušky nanečisto

Mgr. Petr Husar - zkousky-nanecisto.cz, autorem grafických prvků je Josef Quis