Klasické a španělské gymnázium

Přidat komentář

Kontakt na školu

Adresa: Klasické a španělské gymnázium, Brno-Bystrc
Vejrostova 2
635 00 Brno
www: http://www.gyby.cz/
e-mail: info@gyby.cz
tel: +420 546 214 931

Komentáře 19 - 27 z 38

Maturant – 10.4.2009 22:39 reagovat strom

Jsem studentem maturitního ročníku na španělské větvi. Byla to úžasná škola, když jsem nastoupil a byla to úžasná zkušenost, pozorovat ten propad za šest let, co jsem tam. Kde je problém všichni víme, už tady zazněl několikrát. Za tu dobu mne učila spousta výborných profesorů, kteří ale časem museli školu opustit (nebudem si nic nalhávat, pomohla jim k tomu jedna osoba). Proto, aby jste se stali profesorem této školy, není ani zdaleka tak důležité vaše znalosti a vaše úroveň, ale to, jak umíte podlízat a zapojit se do "bystrckého profesorského stáda". Tím nechci říci, že by se na téhle škole nenašel žádný dobrý profesor, ale zbylo jich minimum. Musím ale podotknou, že jsem se zde naučil výborně španělsky. Domluvím se bez problému a myslím, že i mohu řící, že na vysoké úrovni. Tím ale pozitiva téhle školy dneškem končí. Nechci Vás odrazovat od studia na této škole, ale měli by jste za nastalé situace zvážit, jestli se to opravdu vyplatí. S pozdravem studen Klasického a španělského gymnázia.

maturantka – 30.12.2008 09:34 reagovat strom

Já studuji na šestiletém anglickém, jsem teď v posledním ročníku a můžu říct, že za těch 6 let se toho hodně změnilo. V prvním ročníku jsem z té školy byla nadšená. Měli jsme mladé perspektivní učitele, kteří i s námi malými jednali jako s dospělými lidmi. Teď když jsem v 6A6, je tu plno starých, protivných lidí, kteří jsou ze staré školy a podle toho se k vám chovají. Vláda Shorné je naprosto šílená a když jsem nastupovala, buď teprve jako ředitelka začínala nebo jí nebyla dlouho. A že toho stihla změnit. Ze školy se stal teror, i pro většinu profesorů, kteří s ní nejdou ruku v ruce. Myslím, že jedině dobře je to, že Pimparová jako její zástupkyně stále zůstává, protože ta pro tu školu a především pro studenty něco dělá. Zájemcům jen doporučuju ať se tomuto gymnáziu vyhýbají, protože už nemá takové kvality, jaké kdysi mívalo. Například nám anglistům bylo nějaký ročník úplně zakázano jet do Anglie, protože se paní ředitelka dozvěděla, že má zodpovědnost za studenty, když jsou v rodinách..a tak už se nejezdilo. Teď možná už zase jo, ale nenaštvalo by vás to? Stejně tak na anglické větvi vám slibují, že budete mít výuku některých předmětů v angličtině, nebudete. A ano, naše ředitelka je tělocvikářka, s oblibou si bere každý rok 1A6, i já jsem si tím prošla. (ale aspoň jsme viděli její "aerobickou sestavu :o) )

Anonym – 28.12.2008 16:39 reagovat strom

Jsem na škole 4 rokem, ze začátku se mi ne Vejrostové líbilo. Cítila jsem, že jsem "něco víc" když přeci navštěvuji gyby. Ale to se bohužél časem změnilo. A nyní už zcela chápu rozhořčené davy studentů ze staré dobré Plovdivské, protože jediní profesoři, kteří nás něco doopravdy naučí jsou právě od tam. Je to škoda...i to, že jsem nikdy nezažila tu domácí atmosféru a to, že každý student má své jméno (taky ho všichni znají) - ted jste nikdo.

Studentka – 15.3.2008 23:04 reagovat strom

Studuji na gymnáziu 1. rokem. Chodím do španělské sekce a už jen za takovou malou chvilku sem stačila mít s vedením (paní ředitelkou ) konflikt! a to naprosto neoprávněně. Nemohu posoudit jaká byla škola předtím. Před nástupem paní ředitelky, ale musím říct, že bych to opravdu ráda..velice ráda věděla. Tato škola sama osobně mi zatím dala mnoho, ale bohužel mi také mnoho vzala! Také mě mrzí, že paní ředitelka jak jsem se dozvěděla zakázala výměné pobyty a nařídila, že do Španělska se může jezdit poude na konci druhého a čtvrtého ročníku. Nechápu proč?.Je mi jasné..co by jsme tam dělali v 1. ročníku? ale proč jen dvakrát? proč navštívit zemi za šest let studium jeho jazyka, historie pouze dvakrát?

Nikdo – 26.11.2007 18:23 reagovat strom

Ano....NIKDO. To souhlasí. Na téhle škole je většina žáků nikdo. Abych plně vyjádřil své pocity vůči některým učitelům na této škole, a hlavně vůči naší krásné, chytré, milé a vstřícné ředitelce, musel bych použít hodně širokou škálu vulgarismů...ale že už jsem student tohoto gymnázia, tak se budu chovat slušně, tak jak to po nás chtějí. Protože ve školním řádě je jasně řečeno, že užívat jakákoli sprostá slova je přísně zakázáno, tak tady to je....:NAŠE ŘEDITELKA JE ZKURVENÁ PÍČA!!! Ach, jak jsem klesl... Nemůžu si ale pomoci, protože napsat že naše ředitelka je nemorální ignorantka by nebylo zdaleka tak přesné a výstižné, jako výše uvedená charakteristika. Vykopnout ředitelku a je to krásná škola. A na závěr přeji hodně štěstí všem ostatním vězňům....tedy studentům, samozřejmě... a ještě jedna má oblíbená věta vyřčená jednou nejmenovanou učitelkou a po ní mnoha dalšími. Zdá se, že tato věta dokáže zprostit učitele veškeré viny, ať už je jakákoli... " Vy jste budoucí elita, a jako studenti gymnázia toto musíte umět a znát..."

l – 14.9.2007 14:23 reagovat strom

Klasické gymnasium bylo lepší.Teď už to jde z kopce

anonym – 1.7.2007 09:12 reagovat strom

zajímavý jak tu všichni vychvalujou klasgym, když ještě za dob, co se nevědělo o nějakém slučování, na něj všichni nadávali (i na naši bejvalou ředitelku :-) klasgym je dobrá škola, ale ani vejrostova mi nevadí. uznejte, že taková latina a řečtina jsou víceménně na h*vno.

Anonym – 12.6.2007 21:46 reagovat strom

Ještě pořád na této škole studuji (klasická větev)a čím dál tím víc jsem nešťastná. Proč? Odpověď je jasná : ONA. TĚLOCVIKÁŘKA. Veliké kapacity jeden po druhém odcházejí (ani se jim nedivím, kdo by se vydržel koukat na to, jak jejich desetileté úsilí jde do.. kytek?). Jediné,co je zde teď důležité, je řád, disciplína a tělocvik:) Nevím, jak se to mohlo stát, ale aspoň mám na co vzpomínat. Klasické gymnasium byla opravdu výborná škola, ale náš jihomoravský kraj buď nevěděl roupama co dělat, nebo prostě někdo dostal hodně peněz. Jinak si to bohužel nedovedu vysvětlit. Kdo mohl mít zájem na zrušení vynikající a svým způsobem jedinečné školy? No, ale buďme rádi, že jsem aspoň pár let z této krásné éry zažili a nějak dokopejme ten zbytek... (a hlavně - vyhýbejme se ***)

Vysokoškolák – 7.2.2007 11:17 reagovat strom

Klasické gymnasium jsem opustil před rokem. Stále neuznávám Název Klasické a španělské :-( holt KGB bylo kdysi pojem, za časů Phdr. Ilji Doležalové, jako ředitelky. Shorná je hrozná. PS: její parfém je biologická zbraň. Jinak vřele doporučuji. Za všechny bývalé profesory z KGB ručím!!!

Nabídka Zkoušek nanečisto:

Příprava na zkoušky
střední školy

3. třída 4. třída 5. třída 6. třída 7. třída 8. třída 9. třída

Příprava na
maturitu a vysoké školy

maturanti

Volný čas a prázdniny

soutěže letní kempy

Další projekty Zkoušek nanečisto

e-jazyky.cz - naše jazyková škola matematickapohotovost.cz
rychlá pomoc s matematikou
vsenavse.cz - příprava na VŠE a další VŠ maturujeme.cz - maturitní učebnice e-matematika.cz - komplexní matematický web e-fyzika.cz - svět fyziky

Provozuje

Mgr. Petr Husar - Zkoušky nanečisto
Na Březince 22
150 00 - Praha 5
IČ: 45297223
DIČ: CZ-6310121840
logo Zkoušky nanečisto

Mgr. Petr Husar - zkousky-nanecisto.cz, autorem grafických prvků je Josef Quis