Gymnázium Brno Vídeňská

Přidat komentář

Kontakt na školu

Adresa: Vídeňská 47
639 00 Brno
www: http://www.gvid.cz/
e-mail: vedeni@gvid.cz
tel: +420 543 421 751

Komentáře 1 - 9 z 26

Nejobjektivnější hodnocení – 12.1.2017 20:46 reagovat strom

Maturoval jsem zde už dávno a jak si čtu hodnocení školy a učitelů, moc se toho tady nezměnilo. Jazyky a matematika na příšerné úrovni, informatika je vyučována nešťastným způsobem. Chodil jsem na IT větev a naučil jsem se zde velký ho... Nechybělo málo a tato škola by mi nadobro zhnusila tento obor. Všichni se vás snaží potopit, seriózní profesoři jsou ojedinělou výjimkou. Kdybych se mohl vrátit zpátky v čase a něco si vzkázat, tak by to bylo rozhodně to, ať se hlásím někam jinam.

Anonym – 25.5.2016 21:58 reagovat strom

Tak, abych byl objektivní. Škola má aktuálně přes 600 žáků a několik tisíc absolventů. Samozřejmě se tady vždy (asi jako na každé jiné škole) najde někdo, kdo bude zde naprosto spokojen, ale také někdo, kdo je tomu opakem. Za dva roky maturuji a aktuálně se pohybuji na pomezí obojího, ale spíše se (bohužel) přikláním k negativnímu názoru na tuto školu. Je to tady celkem peklo pro kluky, protože je tady mizerně málo holek, dokonce jsou i speciální chlapecké třídy. Pro holky to asi taky není to nejlepší, místní ajťáky tady spíš než holky zajímají počítače a LoLko. Vzdělání je na šestiletku docela solidní, na čtyřletém oboru je to o něco už horší, no ale gympl jako gympl a maturitu zde dostanete. Co mi ale hrozně vadí jsou ty šatny, věčně vypadávající WiFi a fakt, že člověk se už skoro bojí přihlásit se někam na školním počítači. Akorát mi příjde, že některý předměty (Biologie, Dějepis, Zeměpis, Chemie, ZSV) se tady pěkně zanedbávají a pokud máte v plánu jít studovat práva, medicínu, farmacie, nebo cokoliv humanitního, tak raději zvolte čtyřletý obor, nebo jinou školu.

Anonym – 25.5.2016 21:16 reagovat strom

Gympl roku 2016? Nemyslím si. Solidnost této školy udržuje pověst Koněvky.

Anonym – 16.5.2016 15:17 reagovat strom

Neříkám že je to ta nejhorší škola jaká může být, ale k tomu co byla za našich rodičů tzv. "Koněvka" to má ještě opravdu hodně daleko, celkem dost to tady upadlo. Kdybych byl znovu v devítce, přihlášku bych sem už asi nedal.

AnonyM – 2.5.2016 22:00 reagovat strom

Opravdu tady nejsem spokojen. Jsem studentem 6tiletého oboru vzdělávání, tedy programovacího a můj názor na školu je následovní - hrůza a děs. Shrnutě, učitelé - z 90ti % mi to příjde jako sjezd nejhorších brněnských učitelů (a to opravdu vím o čem mlvuím). Výuka - srovnatelné se Slovaňákem (tj. VELKÁ pohoda), ale pak se zkouší z ještě neprobírané látky, nemluvě o úrovni 4letého gymnázia, tam je ta úroveň již opravdu velmi nízká a jdou tam z většiny ti s prominutím největší blbci ze základky kteří se nikam neodstali (samozřejmě jsou i výjimky, ale těch je spíše málo). Programování - nikdy jsem nějak neuvažoval, že by ze mě byl ajťák, ale říkal jsem si, že jako "IT je budoucnost" a že to určitě není úplně k zahození. OMYL, opravdu velký OMYL! Lituji toho, že jsem radši nešel po sedmičce jinam (a to fakt nejsem hloupej). Jazyky rovněž nic moc, pořád čerpám ze znalostí ze ZŠ a stále exceluji. Hrozně mi vadí malá nabídka cizích jazyků. Kdyby tato škola byla tak skvělá jak se ti "velvyslanci" snaží na úkor vyučování všechny přesvědčit, tak by se asi 15 žáků ze 60ti nehlásilo jinam. Reálně uvažuji o přestupu jinam (a to rozhodně nejsem ve třídě jediný). Celkově je to takové... Nic moc. Ale v podstatě, ať už jdete na jakýkoliv gympl, nezmaturujete zadarmo a vše musí jít z vás a bez píle se prostě neobejdete NIKDE.

Petr – 26.3.2016 15:17 reagovat strom

Tak já na tuto školu nastoupil kvůli možnosti zaměření na informatiku. Přivedlo mě to k oboru, bez kterého by něktěří místní recenzenti ani nemohli napsat svoje výplody...tak projevte trochu respektu, humanisti... Ale bohužel (naštěstí), odmaturoval jsem v roce 2009 a jestli je pravda, co píší lidé z posledních let, tak to tedy potěš koště. Kam se to ta škola za 7 let dostala. Je vidět, že gymply přitahují zejména tu největší lůzu, co by před dvaceti lety neudělala učňovský obor a z pozice metařů dvora by byli vyhozeni za neschopnost. A to je taky vidět na tom, co se děje v celé evropě - z podhoubí těchto zhulených, zfetovaných yntelygentů vznikají všelijaké zelené, ekoteroristické, pseudohumanistické spolky, kteří netvoří žádnou hodnotu a jen parazitují a rozvracují civilizaci... Raději neříkám, že jsem chodil na gympl, lepší je dnes vyjít průmku, nebo jinou technicky zaměřenou střední.

Nespokojená Matka – 25.2.2016 19:32 reagovat strom

Zdravím, Dovoluji si tuto školu ohodnotit jako matka místního studenta. Mám dva syny, jednoho zde, na Vídeňské, a druhého na jiném, nejmenovaném brněnském gymnáziu. Oba dva jsou kvůli odkladu jednoho z nich ve stejném ročníku. Nicméně, z osobního přesvědčení si dovoluji říct že rozdíl mezi těmito školami je... Katastrofální. A teď nepoukazuji na prestiž a kvalitu onoho nejmenovaného gymnázia, ale spíše na bídu Gymnázia na Vídeňské. Syna, který navštěvuje zdejší gymnázium, považuji za toho chytřejšího, ale ze školy si toho odnáší značně méně, než ten druhý a to považuji za chybu zdejšího systému. Tohle gymnázium je dobré tak.. Na zdeptání dítěte. Jedné hluché učitelce děcka nadávají, další vyučující mluví sprostě, třetí končí 18 minut před zvoněním ale děcka nepustí do konce hodiny, aby neměla problémy, atd... Nepochybuji o tom, že se zde najde i nějaký/nějaká kvalitní vyučující, ale myslím si že percentuelní zástup takovýchto jakkoli nekvalitních vyučujících je při nejmenším alarmující a znepokoujující, to na té druhé školy nemá obdoby, tak se ani nedivím že ten hloupější syn má ve výsledku mnohem lepší vysvědčení. Ale to není jenom školou. To je i tím, že příjmou i 104., ty děcka na tu školu nemají, kašlou na to a vyučující se jim musí věnovat na úkor těch, co o tu školu nějaký zájem mají. Myslím, že by tato škola potřebovala obrovskou reformu, aby začala fungovat tak, jak má. Jasně, nemusíte se řídit názory na této stránce, nikdo Vás k tomu nenutí. Nicméně, negativních recenzí zde není až tak málo a kdyby tato škola byla opravdu tak "boží", tak proč by se někdo proboha obtěžoval něco takového psát? Jídelna, skříňky, to není problém všech škol, stačí se trochu poohlédnout po ostatních brněnských gymnáziích. Tomuto gymnáziu k těm slaďoučkým pohádkám o něj chybí ještě DOST. Toť je můj subjektivní názor.

Anonym – 13.2.2016 16:37 reagovat strom

Já bych se rozhodně názorama na téhle stránce nějak neřídila. Svůj názor sem nenapíšou všichni. Já jsem se sem dostala náhodou, a s negativníma názorama nesouhlasím. Jsem na škole 3 roky, a nepřemýšlela jsem, že odejdu. Jasně, skříňky, jídelna...ale takový věci se prostě najdou na každý škole. Drogy, feťáci-znám osobně lidi např. ze Slovaňáku, Terezy, GML, a asi takový jsou i na GVIDu, ale takový lidi jsou v dnešní době všude. S profesorama jsem já celkem spokojená, ale vím, zatím jsem asi neschytala ty nejhorší, o kterých se vypráví. A "InteligentniClovek"-možná má 13ti letá holka prostě větší slovní zásobu než Ty :))

InteligeniClovek – 6.2.2016 23:02 reagovat strom

Toto gymnázium shledávám jako takový okresní přebor gymnázií z Jihomoravského kraje. Dostane se sem fakt každý o čemž i pak následně svědčí úroveň studentů a následně i přístup profesorů ke studentům. Všude samé fetky, drogy, šikana... Poleze to i na vás, a ti učitelé to buď nevidí, nebo snad nechtějí vidět, což shledávám za pravděpodobnější. Co se týče profesorů, tak to dost záleží na tom na koho narazíte, tak je to snad všude, ale na Vídeňské to platí dvojnásobně. Najdete tady i pár hodně zvláštních profesorů, někteří mluví jak dlaždiči, někteří se chovají jak pedofilové. Viz si dohledejte hodnocení učitelů GVID, dočtete se tam veskrz zajímavé věci. Jste nula. Váš názor tady nikoho nezajímá, vedení zamete jakýkkoliv podnět pod stůl a co je nejlepší, učitelé si nikdy nic nepřiznají, i když jde o malichernosti. Jenom teď se snaží vedení ukázat všem v tom nejlepším světle. Úroveň gymnázia stále klesá. Oproti GML, Jarošce, Křence, Tereze se tady fakt nic nenaučíte. Ale to si mnozí nechtějí přiznat, protože jim to tak vyhovuje (a píla studentů je sakra kde?!). Vyjímku tvoří informatika na programovací větvi, ale ta je jenom pro ztracené informatické existence, kteří chtějí až do důchodového věku se hrbit každý den minimálně 8 hodin před počítačem a mezitím se i zbláznit. Je hezké, že slečna níže má na školu pozitivní názor, který vložila těsně přede dnem otevřených dveří. A též je pěkné že na 12-13 let má slovní zásobu nějakého kantora... Autora tohto příspěvku nebudu ale nijak dohledávat a ani nikoho přímo neobviňuji. Abych ale dodal, neočekávejte od programovací větve něco, jakože budete dělat v malování, excelu, apod. Připravte se na starou, hluchou učitelku, která se nějakým záhadným způsobem dostala k titulu inženýrky, neví ani jak se zapíná projektor a bude se Vám řádně snažit zkazit život (a vězte že se jí to povede). První půlrok prvního ročníku 6tiletého studia je, co se týče IVT, opravdu snadný, v podstatě primitivní počítání s čísly a teorie. To horší teprve příjde a zkrátí vám to dětství. Kázeňská opatření se zde rozdávají za každou malichernost. Mimo jiné se obávám že i za toto hodnocení dostanu ředitelskou důtku. Za chvíli se budete tady cítit jako největší podvraťák. Ale to nevadí, jste podvraťáky obklopen. Škola je neuvěřitelným zoufalá. Jinak souhlasím s většinou neutrálně až negativně naladěných hodnocení, vše je pravda, takže to nemá již cenu zmiňovat... To vše je ale můj (ale zřejmě nejen jenom můj) subjektivní názor, pokud se chcete dostat mezi nicky které se sem dostali na odvolání bez budoucnosti kterým koluje LSD v krvi, tak Vídeňská je absolutně top. :)

Nabídka Zkoušek nanečisto:

Příprava na zkoušky
střední školy

3. třída 4. třída 5. třída 6. třída 7. třída 8. třída 9. třída

Příprava na
maturitu a vysoké školy

maturanti

Volný čas a prázdniny

soutěže letní kempy

Další projekty Zkoušek nanečisto

e-jazyky.cz - naše jazyková škola matematickapohotovost.cz
rychlá pomoc s matematikou
vsenavse.cz - příprava na VŠE a další VŠ maturujeme.cz - maturitní učebnice e-matematika.cz - komplexní matematický web e-fyzika.cz - svět fyziky

Provozuje

Mgr. Petr Husar - Zkoušky nanečisto
Na Březince 22
150 00 - Praha 5
IČ: 45297223
DIČ: CZ-6310121840
logo Zkoušky nanečisto

Mgr. Petr Husar - zkousky-nanecisto.cz, autorem grafických prvků je Josef Quis