Vlákno diskuse

jjkhivkl – 2.8.2022 12:42 reagovat

Na tuto školu jsem chodil v letech 2014-2022. Nyní hodnotím takto: Nižší gymnázium je na výborné úrovni. Když jsem na školu nastoupil, byl jsem nadšený. Kvalitní výuka, profesoři, které to většinou baví, dobrá školní jídelna i vybavení školy, chytří spolužáci, motivující prostředí, větší samostatnost než na ZŠ, profesoři s vámi jednají jako s inteligentními lidmi. Zkrátka vše o level výš než jste zvyklí. Prima, sekunda, tercie, kvarta byly super. Potom ale přišel zlom - vyšší gympl. Daleko více hodin ve škole, dlouhá odpolední vyučování. Hodiny mi připadaly nekonečné, znudění studenti i profesoři, výuka některé dny až do 17h. Studenti se učí zbytečné informace, které zapomenou hned po testu. Pravda je, že na jiných školách toto asi není jinak, je to tedy problém spíše českého školství než gymšpitu. Co bych této škole ale vytkl je malá možnost se více rozvinout v tom, co vás baví. Nabídka seminářů je jen základní a slouží jen k opakovaní již kdysi probíraného učiva. Jedinou výjimkou je Seminář z matematiky, kde studenti intenzivně opakují + se učí plno věcí nad rámec, které se jim velmi hodí pak na VŠ. Integrály, derivace jsou pro ně legrace. Pokud nejste milovníci matematiky, získáte od školy dobrý základ ve všech předmětech, ale nic moc navíc. Studium je i v nejvyšších ročnících hodně všeobecné. Dějepis, zsv, biologie, chemie, fyzika - každý z těchto předmětů je 2x týdně v rozvrhu všech maturantů. Jeden pan profesor ale teď prosadil změnu, že pro nově nastupující studenty už bio a chemie oktávě/čtvrťáku nebude. Výhodou školy je benevolentní přístup ředitele i profesorů. Kdykoliv potřebujete něco řešit, vždy vám vyhoví. Pokud se něčemu hodně věnujete i mimoškolně - závodní sport, vědomostní olympiády, atd. a potřebujete individuální studijní plán, všichni vám vyjdou ochotně vstříc. Pokud splníte všechny testy a úkoly, škola neřeší množství vašich absencí a vy se tak můžete věnovat tomu, co chcete nejvíc. Takže pokud to shrnu: semináře vám nedají info navíc, ale pokud chcete můžete se realizovat mimoškolně a škola vás podpoří.

Přidat hodnocení

Nabídka Zkoušek nanečisto:

Příprava na zkoušky
střední školy

3. třída 4. třída 5. třída 6. třída 7. třída 8. třída 9. třída

Příprava na
maturitu a vysoké školy

maturanti

Volný čas a prázdniny

soutěže letní kempy

Další projekty Zkoušek nanečisto

e-jazyky.cz - naše jazyková škola matematickapohotovost.cz
rychlá pomoc s matematikou
vsenavse.cz - příprava na VŠE a další VŠ maturujeme.cz - maturitní učebnice e-matematika.cz - komplexní matematický web e-fyzika.cz - svět fyziky

Provozuje

Mgr. Petr Husar - Zkoušky nanečisto
Na Březince 22
150 00 - Praha 5
IČ: 45297223
DIČ: CZ-6310121840
logo Zkoušky nanečisto

Mgr. Petr Husar - zkousky-nanecisto.cz, autorem grafických prvků je Josef Quis