Gymnázium Omská

Přidat komentář

Reakce na zprávu
Anonym – 17.12.2016 16:39

Souvisí to s úrovní studentů? Nebo jsou tam jiní vyučující? V některých hodnoceních se uvádí, že je dost obtížné. Na dni otevřenych dveří se mi dost líbilo.

Kontakt na školu

Adresa: Gymnázium
Omská 1300
100 00 Praha 10
www: http://www.omska.cz
e-mail: info@omska.cz
tel: +420 267 311 317

Komentáře 37 - 45 z 149

Anonym – 16.11.2015 18:56 reagovat strom

Dobrý den, prosím o sdělení studenta osmiletého gymnazia, zda tato škola dává dobré základy pro další studium na VŠ. Co vidí na této škole dobré a naopak, kde škola má slabé stránky. Děkuji moc

Lenka M. – 16.11.2015 17:00 reagovat strom

Kristýno, chtela jsem se zeptat, proc se ti na SOS se zaměřením na diplomacii nelíbí a proc chceš na gympl? Ja jsem taky ted v prvaku na SOS a na gympl bych teda nechtěla, přírodovědne předměty mi na základce stačily a odborné me baví vic, hlavne právo a ekonomika, to bych na gymplu asi vůbec neměla ...

Kristýna – 27.9.2015 13:40 reagovat strom

Ahoj, jsem teď v prváku na soš..zjistila jsem (naštěstí brzo) že mě tahle škola vůbec nebaví(jde o zaměření na diplomacii)..vážně hodně dlouho jsem chtěla na gymnazium, takze jsem se chtěla zeptat nevíte o nějakém pražském gymnáziu kam by mě přijali takhle hned v září?Chtěla bych přestoupit co nejdříve aby jsem pak na gymnáziu stíhala:/byla bych vám moc vděčná za odpověď :-)

Anonym – 14.4.2015 10:14 reagovat strom

Nevíte kolik se hlásí lidí na čtyřleté studium? Děkuji

Anonym – 29.3.2015 00:05 reagovat strom

Na většině gymnázií jsou letos vyhlášeny ředitelem povinně volitelné 2 předměty, jen Omská má zase něco extra - ředitel si určil předměty 3! A další nepovinné s různýma omezeníma, takže minimálně 5. A co kdybychom maturovali úplně ze všech, pane řediteli?

Anonym – 6.3.2015 09:44 reagovat strom

Na Gymnázium Omská chodím už nějaký čas a nemohu si moc stěžovat. Učiva je sice opravdu hodně a některé předměty jsou náročnější, ale to se od gymnázia samozřejmě očekávat. Bohužel, když jsem se sem hlásila, čekala jsem, že výuka jazyků bude na mnohem lepší úrovni. Angličtina průměrná (hodně také záleží na profesorech), druhý jazyk také. Od ZŠ jsem se v AJ ve škole nenaučila nic nového, všechno co jsme tu zatím probrali jsem už uměla. Matemetika fyzika jsou hodně těžké už od začátku. Nejhorší na tom je, že když chytnete špatného profesora a ten má špatnou náladu, nic Vám nevysvětlí a nepomůže Vám. Také VDT, kde se probírá psaní všemi deseti prsty, je těžké a popravdě trochu otravné. Studenti by měli očekávat, že denně se píše alespoň jeden menší test. Občas se stane, že z 7 hodin píšete 5 testů (a 5 proto, že jedna hodina je hudebka a druhá odpoledka). Nicméně tohle všechno se dá zvládnout. Je jen nutné se učit. Jediné co mě mrzí jsou někteří profesoři. Prostředí na gymnáziu je celkem hezké. Každá učebna je dobře vybavena (počítače, interaktivní tabule, v každé třídě televize), máme plně vybavené 2 tělocvičny, 2 fotbalové hřiště (jedno menší), běžecký ovál a (něco jako) . Jídlo v jídelně je často poživatelné a když není, člověk si může sám vybrat jídlo u teplého baru. Co se týče negativních ohlasů na 4. letém gymnáziu... Děcka z osmiletého jsou našprtaná a proto možná později nevnímají tak děsně těžké učivo. Ti co přejdou ze základek toho možná tolik neumí a nejsou zvyklí na to, jak to tu chodí.

Anonym – 9.2.2015 21:11 reagovat strom

Studuji čtvrtým rokem na osmiletém gymnáziu a jsem na Omské spokojená. Samozřejmě dost záleží na tom, jaké dostanete profesory, ale co jsem slyšela, tak je to obdobné u většiny škol. Kdo chce, může se toho na Omské opravdu dost naučit. Je zde dost nepovinných projektů a akcí, které celkově studium obohatí. Jak jsem psala, jsem teprve v kvartě, takže nemůžu zcela objektivně hodnotit náročnost učiva, ale zatím jsem se nikdy nemusela nějak dlouhodobě "šrotit" a známky mám docela dobré. Na druhou stranu se říká, že vyšší stupeň gymnázia je o dost obtížnější. Pokud by se někdo rozhodl učení úplně bojkotovat, tak minimálně ty první čtyři roky proleze, ale třeba i se čtyřkama. Učebny jsou dobře vybavené, v každé je projektor na promítání prezentací, ve většině i počítač. Minulé tři roky jsem dost trpěla ve školní jídelně, ale musím říct, že letos vaří o dost lépe :D. Celkově školu doporučuji, pokud se budete trochu učit, neměli byste mít alespoň do kvarty výrazné problémy.

Anonym – 28.1.2015 14:15 reagovat strom

Stále si zde stěžují studenti čtyřletého a z osmiletého jsou většinou všichni spokojeni. Je to také tím, že ze základky často nejsou dobře připraveni na studium na gymnáziu, nezvládají ho a z osmiletého jsou už navyklí na určitý režim a po čtyřech letech jsou úplně někde jinde. Co si budeme povídat, kdo může, uteče ze základky co nejdříve.

... – 4.1.2015 00:37 reagovat strom

Bez dohad na Omskou bych už nešla. Nejsem si sama jista, jestli na ni zůstanu do maturity a jestli radši nevypadnou dřív, než mě jedna profesorka vyleje. Jo je to na každé škole ale pokud si na vás zasedne už v prvaku na maturitní předmět.. Je vážně těžké odolávat. Jsem ve třeťaku, známky mam dobry, ale domu chodím pouze unavena a neskutečně otravena z přístupu teto školy. Co jsem slyšela a ptala se studentů, tak osmileté bývá jednodušší.. Ale je to jen otázka názoru. Omskou už nikdy vic

Nabídka Zkoušek nanečisto:

Příprava na zkoušky
střední školy

3. třída 4. třída 5. třída 6. třída 7. třída 8. třída 9. třída

Příprava na
maturitu a vysoké školy

maturanti

Volný čas a prázdniny

soutěže letní kempy

Další projekty Zkoušek nanečisto

e-jazyky.cz - naše jazyková škola matematickapohotovost.cz
rychlá pomoc s matematikou
vsenavse.cz - příprava na VŠE a další VŠ maturujeme.cz - maturitní učebnice e-matematika.cz - komplexní matematický web e-fyzika.cz - svět fyziky

Provozuje

Mgr. Petr Husar - Zkoušky nanečisto
Na Březince 22
150 00 - Praha 5
IČ: 45297223
DIČ: CZ-6310121840
logo Zkoušky nanečisto

Mgr. Petr Husar - zkousky-nanecisto.cz, autorem grafických prvků je Josef Quis