Akademické gymnázium Štěpánská

Přidat komentář

Kontakt na školu

Adresa: Akademické gymnázium
Štěpánská 22
110 00 Praha 1
www: http://www.agstepanska.cz/
e-mail: agstepanska@agstepanska.cz
tel: +420 221 421 931

Komentáře 820 - 828 z 850

Dan – 19.12.2007 16:05 reagovat strom

Mno, když už jsem tady našel i komentář Endera, nedá mi to a taky přispěju svou troškou do mlýna. Obecně bych řekl že to nebyl špatný čas. Škola měla pro mě hned několik výhod, byla blízko a končilo se ve dvě. Akademičnost instituce, inu ono se hezky šermuje historií, tak proč to nepřipomenout, samozřejmě je to blbost, ale milá. Škola se dá projít naprosto bez problémů, je spíš na Vás co si odsud chcete odnést, ale myslím si, že na kteroukoliv VŠ připraví více než dostatečně. Profesoři jsou jako všude, někteří na mě vzpomínají s láskou, jiní s opovržením, většina zapomněla, já nezapomněl, ale jinak to mám stejně. Takže shrnutí- něco vás tam naučí a není to přílišnej voser, tedy hodnocení palec nahoru...

ag – 8.12.2007 20:00 reagovat strom

Ted sem v práku.. minulý rok sem řešil stejný vecy jako vy... na přimačky sem se neučil nejak drasicy.stacilo mi chodit 2krat tydne k husarovu na m a čj.. a dostal sem se.. jako a vubec neni pomer přijatych ku nepřijatých 1:5.. maximálně 1:2. a když člověk neni uplně blbej tak se dostane.a to že ste na zakladce měli samý 1 nic neznamena. držik vám palce.. a určitě si podejte přihlášku na AG.

Nidianor – 6.12.2007 00:03 reagovat strom

Ohledně přijímaček: matematika je standart, Projit si Belouna (hlavne ty tezsi vazne neuskodi), cesky jazyk-tam je tezka bud literarni cast nebo diktat. Skola je to vyborna, vetsina profesoru jsou osobnosti, na ktere budete se slzou oku vzpominat. Cetla jsem tu prispevek, ktery narazel na "anonymitu" (ci "neviditelnost") studentu - obcas mate takovy pocit, ale nenechte se zmylit, i to muze byt jen "fligna" ze strany kantorstva. Je to skvely gympl a i kdyz mate nadstandartni pozadavky, tak vam vetsinou opravdu radi pomuzou - s prijimackama na vysokou, s radou...Taky tu psal nekdo, ze brali v pomeru 1:2..co si vzpominam, tak ten muj rocnik byl jeste daleko ukrutnejsi, myslim, ze to bylo 1:5 ... Preju stastny vyber a uspesne prijimacky...A pevny nervy:) P.S.Pripadne dotazy na smerujte na mail.

K.Fous – 25.11.2007 23:26 reagovat strom

Pokud i já mohu přispět se svou troškou do mlýna, pak bych zareagoval na výzvu Eli o tom, jak to chodilo dřív. Chodil jsem na AG v té nejblbější době, kdy komunisti utahovali šrouby normalizace, v letech 1977-1981. Tehdy byl obrovský tlak na zničení veškerých tradic i kvality výuky, v níž doznívaly ozvěny předválečné éry. Jenom díky profesorům se zničení tradic nikdy nepodařilo. Jasně, že v prvním ročníku jsme byli neustále upozorňovaní na výlučnost školy. Ale právě proto se každý z nás na školu hlásil, aby patřil do této výlučné společnosti. Žádné soudruhování, žádná buzerace (vyjma spartakiády).Přístup profesorů byl pochopitelně různý, ale jak se vyjádřil jeden profesor na biologii, škola má studenty připravit na život, a ten není také peříčko. Doteď si jeho slova připomínám, čím jsem starší, tím patrně více. V každém případě mi škola dala pevné základy jak životních postojů, tak i zkušenosti a odolnost do dalších studií (4 letou VŠ jsem dělal 8 let díky mé špatné volbě). Bez základů z AG bych asi nevydržel a studia vzdal. Všimněte si, kdo o škole na této stránce prohlašuje, že není dobrá - především prváci. Vyšší ročníky už jsou schopni kvality školy ocenit.

Ender – 21.11.2007 17:54 reagovat strom

Vážení přátelé, zazněl tu požadavek, aby se ozvali také absolventi se svým názorem. Dovolte tedy, abych přispěl svojí trochou do mlýna. Tak tedy: na tomto gymnáziu v podstatě není nic výjimečného. Je to klasické čtyřleté, na název "Akademické" se můžete zvysoka vykašlat, nic neznamená. Pokud Vám to nějací z profesorů budou připomínat, nebojte se otázat, co to vlastně je, popř. jak má takové "akademické" chování vypadat. Z mých zkušeností mohu říci, že jsem vyzkoušel dvě gymnázia, GJN a AG. Ve srovnání s GJN je AG výrazně jednodušší a přátelštější, buzeraci jakou zažijete na GJN tady rozhodně nepotkáte. Co se týče pamatování si jmen, chápu, že je to nepříjemné, nicméně zkuste si také položit otázku, zda jste jediní ve třídě, koho si kantor nepamatuje, nebo jestli si nepamatuje nikoho. "Neviditelné" žáky si zapamatovat lze jen stěží. Ohledně předmětů: že si kantor myslí, že jeho předmět je nejdůležitější, je běžné, na většině škol tomu nebude jinak. Ona by se navíc poměrně obtížně udržovala autorita, pokud by učitel řekl něco v tom smyslu, že je mu jasné, že jeho předmět je v důležitosti až za nějakým jiným. Výběr volitelných předmětů je dovolím si říct naprosto nadstandardní, s relativně kvalitní výukou (jinými slovy, pokud se o předmět nezajímáte, učiteli takového předmětu - protože je volitelný - to nebude nijak zvlášť vadit. Je tedy pouze na Vás, co si z předmětu odnesete.) Výuka obecně se dá hodnotit jako kvalitní (s několika málo výjimkami). Na závěr mohu říci, že je toto gymnázium naprosto schopné Vás připravit na jakoukoliv vysoukou školu dle Vašeho výběru, máte-li o to skutečně zájem. V mém případě jsem se hlásil na 3: FSV, FF a PF UK. Dostal jsem se na všechny tři, ryze humanitní, obory (politologie, politologie&historie, právo - to dokončuji), čímž doufám úspěšně vyvracím mýty o tom, že je škola pouze technicky nebo exaktně zaměřena. Čili, je to jen na Vás. V případě dotazů můžete emailovat.

aliysha – 24.10.2007 20:25 reagovat strom

Ahoj, prijimacky na AG jsem dělala loni, naštěstí jsem uspěla,ale hlásilo se opravdu moc lidí, nejvíc ze všech gymnázií.Bylo to okolo 220 berou 120. Chodila jsem i na kurzy,z češtiny mi pomohly hodně,doporučuju.. z matiky už moc ne.. .(Jinak k tý literatuře..V testu je hlavně literatura.Není to ani tak o češtině jako pravopisu,ale o obdobích.Vědět sochaře, malíře v jakym období,kdy jaky období,jaký díla,poznat baroko od klasicismu a gotiky.. prostě nic lehkýho :D teda aslespoň pro mě dřív ne :D Matika je těžká, určitě vypočítat bělouna, hlavně ty příkaldy těžký s *.. ale je to dost o logice, nic typovýho.. musí člověk logicky uvažovat.Jinak na škole je to zatim dobrý,akorát dost náročný.Nikoho nechci vystrašit, hlavně se nesmíte nervovat,poněvadž to je nejhorší..a nenechat to na poslední chvíli,jinak z toho budete mít zdravot. problémy jako já, jsou to děsný nervy,ale fakt začněte se připravovat už teď..budete víc v klidu, ne jako já :) PS.:pokud něco chcete vědět ,tak mi klidně napište na mail.

Eli – 26.9.2007 19:36 reagovat strom

Ja uz jsem v druhaku a musim uznat ze prvni pulrok v prvaku byla poradna makacka a celkem jsem si zvykla spat 5 a mene hodin, a souhlasim s prispevkem ANONYMA uplne na konci...mnoho profesoru ma nosik pekne vysoko a davaji studentum(hlavne prvakum) dost najevo, ze jsou na vyberovem gymnaziu a ze by tu vubec nemuseli byt(viz. profesorka Matejckova a nebo zabednena Svandova).Prvkum doporucuji pevne nervy a preji hodne stesti.Zapory na skole urcite neprevisuji klady.....PS:rada byh se zeptala absolventu, jak to chodilo za jejich dob a jaka byla na skole atmosfera:-)

Anonym – 17.7.2007 10:35 reagovat strom

Teď jsem na Ag skoncila a na ty léta nikdy nezapomenu... Samozrejme, ze jsem se musela ucit i veci pro me nezajimave, ale jelikoz jsem profesional, pristoupila jsem na to:-)

Konstantin Maltsev – 15.5.2007 20:38 reagovat strom

Ahoj lidicky. No Tome, ty ses i tady lol :D Jinak skola uz me sere. Pac jsem se uz v druhaku rozhodl ze chci jit studovat finance. A ted , kdyz do me cpou ruzne izoprenoidy a dalsi srac**y to me uz stve;

Nabídka Zkoušek nanečisto:

Příprava na zkoušky
střední školy

3. třída 4. třída 5. třída 6. třída 7. třída 8. třída 9. třída

Příprava na
maturitu a vysoké školy

maturanti

Volný čas a prázdniny

soutěže letní kempy

Další projekty Zkoušek nanečisto

e-jazyky.cz - naše jazyková škola matematickapohotovost.cz
rychlá pomoc s matematikou
vsenavse.cz - příprava na VŠE a další VŠ maturujeme.cz - maturitní učebnice e-matematika.cz - komplexní matematický web e-fyzika.cz - svět fyziky

Provozuje

Mgr. Petr Husar - Zkoušky nanečisto
Na Březince 22
150 00 - Praha 5
IČ: 45297223
DIČ: CZ-6310121840
logo Zkoušky nanečisto

Mgr. Petr Husar - zkousky-nanecisto.cz, autorem grafických prvků je Josef Quis